[ Új hozzászólások · Tagok · Szabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Katonai szleng
Schundi Date: Csütörtök, 2012-10-25, 10:51 | Message # 1
Klán: HAD-M
Rang: Honvéd
Offline
Woobel ötletére katonai szlengek és szakkifejezések:

Pár kifejezés, amiket használok:

Arcvonal – a támadásban résztvevő tankok egymás mellett haladó sora alkotja. (nem feltétlenül közvetlenül egymás mellett haladóak!) Célszerű egyenesnek lennie, hogy az ellenség ne tudja egyik helyen sem könnyebben támadni

Tűzfedezet/tűztámogatás – közel hasonló a jelentése. Az egyik tank (tankcsoport) tud segíteni a másiknak a harcban, mert a tűzzónáik átfedik egymást.

Tűzzóna: az a terület, amit be tudsz lőni.

Tűzpár: két tank, amik szorosan együtt mozognak, együtt harcolnak, és (lehetőleg) egy célpontot is lőnek.

Harcérintkezés – az az időpont, amikor elkezdesz lőni az ellenségre.

Elszakadás – amikor befejezed a harcérintkezést, és otthagyod az ellenséget.

Álló helyből vezetett tűz – megállsz, és úgy lősz

Menetből vezetett tűz – magyarul rush, azaz nem állsz meg, és úgy lövöd az ellenséget

Tűzvezetési pont - az a pont, ahová mész és ahonnan lőni fogod/lövöd az ellenfelet

Súlypontot képezni – az a pont, ahová sok tankot küldünk, hogy át tudjunk törni

Példamondat. Zotyó és Woobel tűzpárt alkotva elmegy C2-be. Ott a szikla mögött van egy jó tűzvezetési pont. Onnan kérek álló helyből vezetett tűzzel tűztámogatást B2-be. Ha ez megvolt, akkor zárkózzatok fel az arcvonalhoz, és menetből vezetett tűzzel támadjátok a beásott TD-ket. :-)

Írjátok le, ami eszetekbe jut!
Woobel Date: Csütörtök, 2012-10-25, 12:56 | Message # 2
Klán: Nem besorolt
Rang: Külsős
Offline
Schundi és Zotyó tűzpárt alkotva elmennek a sarki Restibe. Ott a pultos elött felveszik a tűzvezetési pontot majd álló helyből vezettet tűzzel harcérintkezést kezdeményeznek a pultossal. A pultos a harcérintkezést követően elszakad az ellenséges arcvonaltól. Ezután Schundi és zotyó újratöltenek F8 HUD jelzéssel. Az újratöltést követően a tűzpár irányba áll a W-C jelzésű tűzzónába ahol ismételten álló helyből vezetve tűz alá veszik az ellenséget. Ekkor az említett tűzpárok kiváló arcvonalat képeztek és a harcérintkezést követően elszakadnak az ellentől. A hazafelé vezető úton azonban támadás éri őket emiatt menetből vezetett tűzzel kell áttörniük az ellenséges arcvonalat.

(Ha túl kusza akkor magyarúl a következőt akartam leírni :) .: Schundi és zotyó elmennek jól berugni. A pultostól rendelnek egy jó adag feles és sört. A kellő mennyiségű üdítő elfogyasztása után a kollegák beveszik a mellékhelyiséget majd egy kiadós vizeléssel könnyítenek magukon. A haza felé vezető úton pedig sajnos jön a pici vukk! ) :D
Magyar_Virtus Date: Csütörtök, 2012-10-25, 18:30 | Message # 3
Klán: Nem besorolt
Rang: Külsős
Offline
Ha engem CW közben valaki ilyesféle katonai szlenget használva utasítana, szerintem hosszú percekig állnék egy szikla mögött mire nerfelném saját szintemre az utasítást és elindulnék valahová ... :) lol De lehet hogy az én képességeim igen szerények. Jah és arra is sokat kellene várnunk hogy a fieldcommanderek ezt betanulják! :)

Edited by:Magyar_Virtus - Csütörtök, 2012-10-25, 20:03
Wildwiesel Date: Csütörtök, 2012-10-25, 19:18 | Message # 4
Klán: Nem besorolt
Rang: Külsős
Offline
szintén, nekem egyenes parancsokat mondjanak ne ilyen kaszvagyot :D
ZKRobi Date: Péntek, 2012-10-26, 19:42 | Message # 5
Klán: Nem besorolt
Rang: Külsős
Offline
'Menetből vezetett tűz - magyarul rush'
:D
a rush angolul van, és nem ezt jelenti ;)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

World of Tanks

World of Warplanes

WoTEurope

World of Warships

WoTEurope