[ Új hozzászólások · Tagok · Szabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Efficiency rating
GabiX Date: Szerda, 2012-08-01, 16:54 | Message # 1
Klán: HAD
Rang: Moderátor
Offline
Látom kikerült a következő sor a felvételi követelményekhez:

Quote
Minimum 1000 legyen az efficiency rating.


Igaz, ez valamilyen szinten információt szolgáltat a játékos képességeiről és aki "piros", az legtöbbször tényleg használhatatlan (vannak kivételek), de szerintem nem 1 kézzelfogható adat!

Akinek fent van a Wot_Logger, az megfigyelheti, h azokra a csatákra ad nagyon magas "eff rating"-et, ahol elég nagy százalékban történt foglalás! Úgyhogy előfordulhat, h vannak használható játékosok 1000 alatt, csak épp nem sokat teljesít a mérvadó dolgokból!

Pl.: Tegnap én is gondolkodtam egy pillanatig, h befoglaljak vagy menjek segíteni az utolsó 3 tank kilövésében (mind a 2 helyzetben egyértelmű volt a győzelem). Legtöbben ilyenkor levadásszuk még azt a pár tankot. Még ha én is lövöm ki a maradék tankot, akkor kapok arra a csatára max 3-4000 eff pontot, ha viszont befoglaltam volna (egyedül), akkor 15000+ eff pontot kaptam volna (ami 6000 csatánál is dob pár pontot a global eff rating-en).

Amit kiszerettem volna hozni az egészből: Ne számszerűsítsünk, mert nem egyértelmű... Van néhány "régebbi" klántagunk, akik 1000 alatt vannak, de jól játszanak!
Wildwiesel Date: Szerda, 2012-08-01, 19:24 | Message # 2
Klán: Nem besorolt
Rang: Külsős
Offline
Az Akadémiába is van jó pár 1000 alatti csóka (haveromnak van ilyen ahogy én jellemzem "tökösség becslő" bizbasza ő mondja az adatokat nekem). Szóval csak arra akarok kitérni, hogy nálam is sokan 1000 alatt vannak...attól függetlenül megállják a helyüket, mert még akkor is tudnak produkálni ha szar team-be kerülnek. Végülis én se látom ennek értelmét, de én nekem van egy jó módszerem erre...mindig amikor felveszem a gyereket megyek vele egy csatát és megnézem hogy nyomul, ilyenkor persze sokszor kapunk rossz csapatot, és örömmel mondom tudnak mindig produkálni pedig van aki 800 körül van csak ef értékben.

Szóval lehetőleg hagyjuk el ezt, jó?
Vagy ne írjuk ki legalább.

UI.: És nem azért mondom mert én is 1000 vagyok.


Edited by:Wildwiesel - Szerda, 2012-08-01, 19:26
PraetoriaN Date: Szerda, 2012-08-01, 20:13 | Message # 3
Klán: HAD-M
Rang: Külsős
Offline
Az efficiency rating-et (továbbiakban EFR) egyedi statok kotyvalékából számolja ki a rendszer, prémiumhoz nagyon minimális, vagy semmi köze nincs (értsd: nem tudom hogy az átlag XP-t beleszámolja-e, de még ha igen, akkor is az csak egy stat a kb 8-ból amit számba vesz a rendszer), szar csapathoz meg totál semmi köze nincs. Olyanokat vesz figyelembe, mint találati pontosság, átlag sebzés, foglalás, védés, milyen gyorsan halsz meg, kilőtt tankok száma, sebzett tankok száma, stbstb.

Ha nagyon akarjátok, azt is bevezethetjük hogy statra lebontva írjuk ki a követelményt, de azzal igazából csak annyit érünk el, hogy a vezetőknek több dolga lesz egy egyén elbírálásában (mondjuk teszem hozzá, én eddig is minden statot néztem, nem csak a ratinget)

"Skill" alapú válogatásra meg igenis van szükség, nem sokat érünk CW szempontból olyan taggal, aki bár rendelkezik 5 CW-n használt tankkal, ha mellélő és / vagy pattog állandóan.

GabiX, a te okfejtésedre azt tudom mondani, hogy például nekem úgy 1340 (illetve jelenleg pontosan 1338.31, és folyamatosan kúszik felfele) az EFR-em, hogy igazából se capelni se bázist védeni nem nagyon szoktam, esetek többségében "középmezőnyös" játékos vagyok... Meg lehet nézni, összesen van 29 Invader, és 45 Defender medálom. Szóval nekem mondhatni tisztán sebzésből, találati arányból meg ilyenekból jön a dolog. Namost ha igaz amit mondasz, és "ilyen egyszerűen" az egekbe lehet tornászni az EFR-t, akkor pláne ciki hogy ilyen sokan vannak a klánban 1000 alatt...
Mindenesetre ha nagyon akarjátok csinálhatunk ilyen "néhány VS néhány" klánon belüli csatát kötelező jelleggel, és akkor az egyéni skill is meg a "csapatjátékhoz való érzék" is le van tesztelve... Csak ebben az esetben meg majd szerintem sok lesz a sértődés, amikor 5-0-ra vagy 4-1-re fog a nyerni a "vezetőségi csapat", és leszóljuk a másikat. ;)
Coolmpi Date: Szerda, 2012-08-01, 20:13 | Message # 4
Klán: Lieutenant colonel
Rang: Külsős
Offline
Általában tier 5-7 között már simán lehet menni 1000 eff feletti köröket.

Én nagyon keveset foglalok, (randomban általában "hősként" halok, ezért kevés a túlélt csatám pl) és így is 1415 az eff-em. Tudom köszönhető ez a folyamatos prémiumnak, és a magas tier-es csatáknak. Szerintem érdemes lenne felvételnél a tier9-10-es tankok eff-jét megnézni, azonban sok esetben problémát okozó wotlogger felrakása a júzereknek :(

Pl nekem ilyen a tier10-es effem:

is4 - 2356
t110 - 2066
is7 - 1812
e100, maus, amx50b - ~1600

(Proli jöhetsz az e-pénisszel :) )

Szóval szerintem ezek lennének mérvadóak, mert aki tier4-5-6-ban farmol mondjuk német ágon, az húzhatja le.

Bár nekem 400 csatám van pzIV-el garantáltan prémium mentes játékkal és 811-es eff-el... (pedig akkor még igazán kezdő voltam...)

1 szónak is 100 a vége az 1000-es eff, az sztem nem magas elvárás, NAGYON NEM! De jó lenne ha tier10-es tank lenne legalább 1200-1400 közötti EFF-el.
Wildwiesel Date: Szerda, 2012-08-01, 20:38 | Message # 5
Klán: Nem besorolt
Rang: Külsős
Offline
Én azt tudom magamról hogy valami 910-es az EFF-em. Szal még nem vagyok balfasz éppen :D.

Akkor ezt meglátjátok, viszont én felszeretnék menni a főklánba mert megvan már a tankom, akkor egyszerűen azt mondjátok hogy tanuljak még?

Ez csak teljesen fikcióra épülő kérdés. De mégis kíváncsi vagyok a válaszra.
nightwolf2 Date: Szerda, 2012-08-01, 23:04 | Message # 6
Klán: HAD
Rang: Honvéd
Offline
Ennek a ratingnek a kiosztását én nem vágom t8-am és játékban jelenleg 960 de tank alapján van amivel 100 a kis tankok lehúzzák nagyon a T32-mel stabil 1200 feletti az átlagos értékem. Van olyan is ami 1400(Renault UE 57 és T-26) szóval az alap összesített nem mindig mérvadó.

sőt meg is adom a tankjaim ratingjét My WebPage


Edited by:nightwolf2 - Szerda, 2012-08-01, 23:06
Ungorisz Date: Csütörtök, 2012-08-02, 00:21 | Message # 7
Klán: HAD
Rang: Adminisztrátor
Offline
erre csak ennyut tudok mondani

PraetoriaN Date: Csütörtök, 2012-08-02, 00:28 | Message # 8
Klán: HAD-M
Rang: Külsős
Offline


GabiX Date: Csütörtök, 2012-08-02, 01:22 | Message # 9
Klán: HAD
Rang: Moderátor
Offline
Jól van na... :D
Nem tudom, h pontoson mi alapján számolja ki, de az 100%-os tény, h a foglalás sokat dob rajta!
Akkor már linkelem én is:



PraetoriaN Date: Csütörtök, 2012-08-02, 02:09 | Message # 10
Klán: HAD-M
Rang: Külsős
Offline
Igazából ahogy nézegettem a profilod (még a grafikonok linkelgetése előtt), nem is igazán értem hogy miért pont te nyekeregsz az elvárás miatt, mikor 1) már rég a főklánban vagy 2) több téren jobb a statod mint nekem...
petya75 Date: Csütörtök, 2012-08-02, 07:38 | Message # 11
Klán: HAD-M
Rang: Külsős
Offline
Megint teremtunk egy olyan szituaciot ezzel amikor nem gondoljuk vegig az egeszet.A HAD-ban IS van jonehany ember akiknek az efficiencyje meg ezt a szintet sem uti meg.azokkal pl mit terveztek tenni?Meg lesz nekik mondva h x honap alatt javitsak fel vagy visszakerulnek az akademiaba netan csak szimplan ki lesznek rakva?vagy csak elegansan(mint mar oly sokszor)egyszeruen csak nem veszunk tudomast errol a tenyrol, az uj tagokat viszont mar ez alapjan valogatju es ujra hulyet csinalunk magunkbol(megintcsak nem eloszor fordulna elo)?

Edited by:petya75 - Csütörtök, 2012-08-02, 07:39
GabiX Date: Csütörtök, 2012-08-02, 10:55 | Message # 12
Klán: HAD
Rang: Moderátor
Offline
Nem is az én statom miatt hoztam fel a témát!:P Az enyémet tudom, h "rendben van"! :)

Nekem csak az szúrta a szememet, h így kivan írva az 1000 eff rate! Senkit nem akarok letámadni, nem is célozgatok, de példaként felhoznám, h a CW-s csapatba is szokott 1000 eff rate alatti játékos lenni (és nem ember hiány miatt, hanem a megszokott bejáratott CW-s csapatra gondolok)! Nem azt mondom, h vegyünk fel minden Tier10-es tankal rendelkező "noob"-ot, aki vagy beválik, vagy nem, csak inkább azt kellene kiírni, h "a stat szigorú elemzése után születik döntés" vagy hasonló!

Mindjárt legörgettem és írtam a választ, nem láttam Petya hozzászólását! Részben az én mondandómat is takarja, amit ő írt! A lényeg, h hivatalosan ne számszerűsítsünk!
Ungorisz Date: Csütörtök, 2012-08-02, 11:21 | Message # 13
Klán: HAD
Rang: Adminisztrátor
Offline
mondjuk most végignéztem a klán efficiency rate-jét ... és hát érdekes ... 24en vannak 1000 alatt de ebbe van pár olyna név amin nagyon meglepődtem ...

viszont ha ezt nem akarjátok akkor mondjatok vmi olyat amiből ki lehet szűrni a nagyon bénákat, és mondjatok valakit aki ezt le is fogja ellenőrizni felvételkor ...
http://wot-news.com/index.php/stat/clanstat/eu/500000580#tabs_main-2
petya75 Date: Csütörtök, 2012-08-02, 12:06 | Message # 14
Klán: HAD-M
Rang: Külsős
Offline
Ungorisz en tavolrol sem azt mondtam hogy nem jo otlet.En arra probaltam ravilagitani hogy MEGINT kovetkezetlenek vagyunk valamiben amit kitalaltunk. Nem azzal van a baj hogy felallitunk egy minimum kriteriumot-ami egyebkent jo otlet- hanem azzal hogy mostantol e szerint vesszuk fel az embereket,de mi van azokkal akik mar itt vannak a klanban es ugyancsak fennakadnanak a rostan?Csak nekem tunik fel a kettos merce?Ujakat MAr nem veszunk fel a buvos 1000-es alatt de a regiek azert maradhatnak?Hogy van ez?
Egyebkent ITT IS megjegyzem pont ezzel kapcsolatban mar ugy remlik szuletett egy dontes a vezetosegben ennek kezeleserol,de hogy magamat ismeteljem ismet csak jar a szank es amit kitalaltunk/megegyeztunk benne cseszunk megvalositani.
A vezetok pontosan tudjak mirol van szo csak ugy tunik magasrol szarnak bele.
Cafoljatok meg legyszives(nem fog megtortenni...)


Edited by:petya75 - Csütörtök, 2012-08-02, 12:15
Proli Date: Csütörtök, 2012-08-02, 14:30 | Message # 15
Klán: HAD
Rang: Adminisztrátor
Offline
Hárárárárááááá

E-PENIS-t elő!





FAPFAPFAPFAPFAPFAFPAFPAFPAFAP....
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés:

World of Tanks

World of Warplanes

WoTEurope

World of Warships

WoTEurope